Toidupüramiidist on paljud räägitud, aga liikumispüramiidist on vähesed midagi kuulnud.

NR 1 nii lapse kui täiskasvanu kehalises aktiivsuses on igapäevane liikumine! See on liikumine kooli, tööle, trenni. Liikumine vahetundides ja tööl puhkepauside ajal. Liikumine kodus majapidamis- või aiatöid tehes. Igapäevast liikumist ei ole kunagi liiga palju.

NR 2 on südame treening ehk kõik see mis tõstab pulssi, paneb natuke hingeldama ja higistama. Siia alla kuuluvad kehalise kasvatuse tund, jalgrattaga sõitmine, sörkjooks.

NR 3 on lihastreening. Venitusharjutused, jõuharjutused nt kõhulihaste harjutused või kätekõverdused ja ka osavust arendavad harjutused, kus me õpime oma lihaseid paremini koordineerima ja osavamaid liigutusi tegema.

NR 4 on kõik see, mida võiks üldse mitte teha või igal juhul nii vähe kui võimalik. Pikad istumispausid, vähene kehaline aktiivsus.

Ajaveeb_liikumispyramiid_3

Koolid ja lasteaiad võivad küsida meie käest liikumispüramiidi teema jaoks materjale! Kellel huvi, see kirjutab lastetervisekool@vireo.ee

Meil on olemas nii tööjuhised teema käsitelmiseks kui liikumispüramiidi töölehed ja plakatid.

Oleme valmis ka ise liikumispüramiidi teemalist tundi läbi viima.

HINNAD

• Tunni läbiviimine Tartus – 35 eurot/tund (väljaspool Tartut hind kokkuleppel)
  • Tööjuhised ja materjalid (komplekt 25 lapsele) – 9.90 eurot (sh saatmiskulud Eesti piires)
  • 5 komplekti tööjuhiseid ja materjale (125 lapsele) – 39 eurot (sh saatmiskulud Eesti piires)
  • 10 komplekti tööjuhiseid ja materjale (250 lapsele) – 59 eurot (sh saatmiskulud Eesti piires)

TELLIMINE

Error: Contact form not found.