Aktiivne vahetund

25. veebruaril käisid neli Käina kooli  õpilaste esindajat koos huvijuht Juliaga Tartu Laste Tervisekooli koolitusel Pärnus. Koolituse eesmärk oli tutvustada osalejatele osavusharjutusi, mida on lihtsate vahenditega võimalik kasutada laste aktiivsuse suurendamiseks.

Laste Tervisekooli tutvustus Ring FMis

Laste Tervisekooli tegemistest rääkis Merle Leiner.

Oktoober 2019

Lasteaiast kooli – suured muutused toidulaual!

Pisikestele kooliminejatele toob september palju uut, muu hulgas muutuvad ka toidukorrad. Kus, kunas ja mida laps koolipäeval sööb ja süüa võiks? Kuigi tervislikust toitumisest räägitakse kõikjal aina enam, näitab juhendamiskogemus laste tervisekoolis, et laste teadmised toidust on endiselt kesised. Selgitada tuleb, et porgandikoogi söömine ei võrdu porgandi söömisega ning karukujuline vitamiin üksi tugevaks, osavaks ja terveks ei tee.

08.09.2019

Liikumise ja mängudega õpiraskuste vastu

Kehaline aktiivsus mõjutab positiivselt õppimis- ja tähelepanuvõimet, mälu, und, emotsioone ning ergutab motivatsiooni ja heaolutunde tekkimist. Kuigi vahetult pärast füüsilist pingutust tunneme väsimust, paraneb pikas perspektiivis nii füüsiline kui ka kognitiivne võime.

01.09.2019

Kuidas lapsed koolivahetunnis liikuma meelitada?

On veel küllalt neid, kel on eredalt meeles, kuidas koolis korrapidaja vahetunni ajal mantises: “Ei tohi koridoris joosta!” Teise aastatuhande teise kümnendi lõpul on asi aga sealmaal, et koolitöötajatele jagatakse pigem õpetust, kuidas lapsi vahetunnis liikuma meelitada.

Sada liikumisharjutust koolidele kingituseks

Eesti sünnipäeva eel on kombeks kingitusi teha. MTÜ Laste Tervisekoolil on valminud sada aktiivset harjutust koolidele nii kehalise kasvatuse kui ka vahetunnis kasutamiseks. Harjutusi testisid Tartu Kesklinna kooli 3. klassi lapsed.

Aktiivne vahetund aitab tunnis keskenduda

Karukõnd pannkoogirajal, korrutustabeli jooks ja pannkoogisahver on vaid mõni näide võimalustest, kuidas lapsed võiksid koolis vahetunde veeta. Laste tervisekooli juhendaja, füsioterapeut MSc Merle Leiner ütleb, et need on treeningutel osalenud laste pandud nimed harjutustele.

02.11.2017

Head inimesed aitavad! Lastefond kaasrahastab ülekaaluliste puuetega lastele suunatud pilootprogrammi.

Laste Tervisekool töötas välja ülekaalulistele puuetega lastele suunatud programmi “7-12 aastaste puuetega ülekaaluliste laste sotsiaalne rehabilitatsiooniprogramm”, mis võitis Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse poolt välja kuulutatud hanke.

05.10.2017

Heategevuslik treeningpäev aitab kehakaaluga kimpus olevatel lastel jõuda tervislike eluviisideni

Piletituluga rahastab Lastefond Tartus ja selle ümbruses elavate ülekaaluliste laste terviseprogrammi, mida viib juba kolmandat aastat läbi Laste Tervisekool.

24.08.2016

Tähtis pole mitte võit, vaid …

Ükskõik, kas laps tunneb lõbu uut harjutust proovides või lihtsalt naudib sõpradega palli mängimist – rõõm on see, mis hoiab lapsi aktiivsena ja spordi juures. Lapsed ei ole väikesed täiskasvanud, seega peame me natuke rohkem pingutama, et trenn oleks laste jaoks paeluvam.

02.02.2016

Heateo jooksul osales üle 1000 jooksusõbra

Merle Leiner räägib, et Laste Tervisekoolis toimuvad treeningud, töötoad ja perepäevad. „Kõikide tegevuste eesmärk on mõistlik ja arukas tervisekäitumine. Aitame kaasa kehalise aktiivsuse suurendamisele, tervislikumale toidu valmistamisele ja pöörame tähelepanu ka puhkusele, sealhulgas une teemale.

03.06.2015

Lastefond kutsub jooksuga head tegema

Ülekaaluliste laste terviseprogramm, mida hakkab kogunenud annetuste toel läbi viima Vireo Laste Tervisekool, sisaldab nii iganädalasi grupitreeninguid ja terviseteemalisi töötubasid kui kolm korda aastas aset leidvaid pereüritusi, mille abil püütakse mõjutada kogu pere tervisekäitumist. Lisaks pakutakse individuaalset konsultatsiooni.

07.05.2015

33. Tartu Jooksumaratoni Heateo Jooks aitab ülekaalulisi lapsi

„Laste tervisekoolis on põhirõhk treeningutel. Treeningute eesmärgiks on tekitada lastes huvi liikumise ja spordi vastu. Me ei aja taga sportlikke tulemusi vaid liikumisrõõmu! Lisaks treeningutele toimuvad tervisliku toidu valmistamise töötoad ja arutelud tervise teemadel,“ lisas Leiner.

20.04.2015

Kuidas tekkis laste tervisekool

2013. aastal alustasime esimese rühmaga 7–10-aastatele lastele.

2014. aastal ei raatsinud saadud kogemusi kasutamata jätte ning avasime viis gruppi, kus praegu on kirjas 42 last.

kevad 2015

Laste Tervisekool – miks, kellele ja kuidas?

MTÜ Vireo füsioterapeudi Merle Leiner ettekanne “Laste Tervisekool – miks, kellele ja kuidas?”, liikumisharrastuse edendamine hea praktika näidete session, Tervisedendus konverents 2014: Liikudes tervise heaks.

10.06.2014

Laste Tervisekoolis leidub igale lapsele sobiv treeningreziim

Laste Tervisekool on liikumisharjumuse arendamiseks loodud spordikool 7-9-aastastele lastele, kus käivad lapsed, kellele erinevatel põhjustel tavalised treeningud ei sobi.

22.10.2013

Füsioterapeudid ootavad väheliikuvaid lapsi

Septembri teises pooles loodavad füsioterapeudid Tartus tööle saada laste tervisekooli, mis pakub tegevust noorematele õpilastele, kes väga ei armasta liikuda või pole õiget treeningut veel leidnud.

28.08.2013