post

Pannkookide varastamine

See on mängude kuningas ja töötab alati, vanusest sõltumata! Kaasahaarav, lõbus, energiline, kiirust ja osavust nõudev.

Mäng on oma nime saanud selle järgi, et kasutame mitmel puhkul tähistena taldriku suuruseid ringikujulisi tähiseid ja lapsed nimetasid need pannkookudeks. Seega kõik mängud ja ülesanded, mis on nende tähtistega seotud, on nimetatud vastavalt “pannkookide varastamine”, “pannkoogi rada” jne.

Esmalt tuleb ehitada sahver. Selleks kasutame nööri või koonuseid, et maha märkida sahvri ala. Meie kasutame selleks umbes 2 meetrise läbimõõduga ringi. Sahvrisse laotame laiale pannkoogid. Üks mängijatest on valvur, kes seisab ringi sees ja kaitseb pannkooke. Teised lapsed asuvad ringist eemal (paras vahemaa on umbes 30 meetrit), pesas. Reeglina on ühes pesas mitu last, nii toimub mäng meeskonnatööna. Sobiv meeskondade arv on 4-5. Ühest meeskonnast võib pannkooke korraga varastama minna üks liige ja võtta tohib korraga ühe pannkoogi.  Kui aga valvur puudutab osaleja kätt/jalga, kui see parajasti ringi sees on ja ütleb “koju”, siis ei tohi mängija pannkooki võtta vaid peab tühjade kätega oma pessa ja tagasi jooksma ning uuesti proovima. Mäng kestab, kuni kõik pannkoogid on sahvrist otsas.

Nooremate mängijate puhul (eelkoolieas) on soovitav, et sahvris valvab õpetaja, sest kui kõik pannkoogid ükskord otsa saavad, siis mõni laps muutub väga kurvaks. Suuremad saavad juba aru, et pannkoogid saavad igal juhul alati otsa, sest enne mäng ei lõppe.

See mäng jõudis meieni tänu Masingu kooli poistele, kes ühes hommikuses trennis ei viitsinud midagi teha. Ei meeldinud see, ega teine asi. Need olid ka selliseid posid, kes niisama käsu peale midagi ei teinud. Niisiis istusid nad koos treeneriga maha ja arutasid, et mis võiks need mängud olla, mida nad on valmis mängima. Üks poiss pani 1+1 kokku ja õpetas teistele mängu, mida oli koolis oma kehalise kasvatuse õpetajaga mänginud. Ta valis mängu tutvustamiseks pannkoogid ja nii saigi mäng Laste Tervisekoolis nimeks pannkookide varastamine. Tegelikult võib sama mängu mängida tennispallide, käbide jms, mis käepärast on. Laste suureks lemmikuks on mäng igal kujul.

Koostanud: füsioterapeudid Marilin Sillaste ja Merle Leiner

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga