Laste tervisekool on loodud selleks, et pakkuda lastele mitmekülgseid ja arendavaid treeninguid. Treeningute eesmärgiks on tekitada lastes huvi liikumise ja spordi vastu. Me ei aja taga sportlikke tulemusi vaid liikumisrõõmu! Lisaks treeningutele toimuvad tervisliku toidu valmistamise töötoad, perepäevad, laagrid ja arutelud tervise teemadel.

Tervisekoolis õpib laps kuidas targalt treenida ja tervislikke valikuid teha.

SIHTGRUPP

Kõik lapsed, kes on huvitatud mitmekülgsest aktiivsest liikumisest ja soovivad rohkem teada saada tervislikest valikutes.

Eriti ootame tervisekooli lapsi:
–    kes ei ole leidnud endale meeldivat liikumisharrastust
–    kes ei soovi tegeleda võistlusspordiga kuid tahaks ikkagi osaleda aktiivsetes tegevustes
–    kellel on terviseprobleeme, mis raskendavad tavatreeningutel osalemist (nt astma, diabeet, jne)
–    kellel on probleeme kehakaaluga
–    kes on kehaliselt väheaktiivsed ja/või kulutavad tundide kaupa vaba aega TV/arvuti seltsis

Laste Tervisekooli on oodatud ka terviseprobleemidega lapsed. Meie treeningutel on osalenud astmaatikuid, kardiostimulaatoriga, kuulmispuudega jt terviseprobleemidega lapsi.

TERVISEKOOLI TEGEVUSED

_W8A2360_aTreeningud 2-5 korda nädalas – läbi aktiivse tegevuse ja liikumismängude arendatakse laste füüsilisi võimeid. Eraldi grupid on edasijõudnutele ehk lastele, kel on olemas juba huvi spordi vastu ja keda pole vaja olulisel määral motiveerida.
Töötoad 1 kord kuus lisatund – valmistame lihtsaid ja tervislikke toite koos lastega ja räägime toitumisest laiemalt.
Arutelud – läbi arutelude õpivad lapsed mõtestama oma tegevust ja tegema teadlikke tervislikke valikuid
Pereüritused – kolm korda aastas kutsume peresid aktiivsetes tegevustes osalema: matkama, orienteeruma, seiklusparki, disk golfi õppima või midagi muud põnevat tegema.

Laagrid – toimunud on paari päevased minilaagrid, väikestes gruppides ja tulemas on linnalaagrid, kus tegevus toimub kuni 4 tunni jooksul linnas, erinevates paikades (näiteks diskgolf, aarete jaht Tamme staadionil jt tegevused).

Teemadena käsitletakse: liikumist, toitumist, une- ja puhkeaega, ohutus

TERVISEKOOLI PÕHIMÕTTED LASTE TERVISEKOOL

_W8A2350_aLaste kaasamine – laste ära kuulamine, nende soovidega arvestamine. Me ei sunni lapsi rahavastepalli mängima, kui nad seda ei taha, nad saavad ise pakkuda välja alternatiivseid tegevusi. Üheskoos mõtleme välja uusi toredaid mänge. See aga ei tähenda sugugi kaootilist laste tahtmise järgi tegutsemist. Eesmärk on ju ikkagi laste füüsiliste võimete mitmekülge arendamine ja liikumisrõõmu loomine.

Peame oluliseks lastelt küsida nende arvamust ja teada saada nende hoikad spordi ja tervise teemadel. Arutleda, mis on mõistlik ja mõtetaks. Selgitada, miks me midagi teeme, kuidas tasakaaluharjutused aitavad neil osavamaks saada või miks on vesi just sobilik jook janu kustutamiseks.

Positiivne kogemus – kujundame selliseid olukordi, kus laps kogeb positiivseid muutusi ja saab eduelamusi ning saavutab seeläbi enesekindlust.

Perekonna osalus – soovime tegevustesse kaasata kogu perekonda. Me jagame lahkelt infot tervisekooli tundide kohta, mida teeme, ootame huvilis tunde vaatama ja miks mitte ka tundides kaasa tegema.  Soovi korral pakume peredele treening- ja toitumisnõustamist. Lisaks toimuvad 2-3 korda aastas matkad ja spordipäevad. Pere osalemine

Laste Tervisekooli registreerumine