Ootame koolilapsi sügisvaheaja laagrisse 22.-25.10 .2018

Laager on sobib algklasside lastele, 7-10 aastat.

Ootamas on üks vahva ja tegevusterohke nädal, kus on palju aktiivseid tegevusi ning käime põnevates kohtades, kuhu varem võib-olla pole sattunud.

Laagri läbivaks teemaks TOIT ja LIIKUMINE.

• ESMASPÄEV  – 22. oktoober kell 10:00 – 14:00

Kell 10:00 saame kokku A Le Coq Spordimajas. raspb-mango490x340

Seal on meil plaanis põnevad tervisemängud, mille eesmärk on pakkuda lastele vahvat, arendavat ja informatiivset  tegevust, et lapsed oleksid teadlikumad tervislikust eluviisist, õigest toitumisest ning regulaarse liikumisharjumuse kasulikkusest. Nt teeme kommi energiamängu, uurime kuhu on peidetud suhkrud ja rasvad ja palju muud põnevat.

Vahepalaks teeme vitamiinidest pakatava smuuti ja krõbistame pähklikreemiga galette.

Kui mängud mängitud ja kõht täis, lähme ja tutvume Prisma poeketi köögipoolega. Uurime, kus ja kuidas toitu hoitakse ning kuidas see poeriiulile jõuab.

Päev lõpeb 14:00 A Le Coq Spordimajas

• TEISIPÄEV – 23. oktoober kell 10:00 – 16:00

Kell 10:00 saame kokku A Le Coq Spordimajas.

Tegemist on linna matkapäevaga. Selleks, et see kenasti vastu pidada, alustame päeva maitsva ja tervisliku piknikueine tegemisega. Edasi võtame ette matka mööda emajõe äärt Tähtvere pargi ja Jänese raja poole, kus teeme mõnusa pikniku ja jutustame matkalugusid. Peale kosutavat ampsu, lähme mänguväljakule lustima 😊 Tagasi A Le Coqi sõidame bussiga, et jalgadele natukene puhkust anda.

• KOLMAPÄEV – 24. oktoober  kell 10:00 – 14:00

Hommikul võtame suuna A Le Coq spordihoone juurest turule, lähme vaatama, milliseid värskeid ja värvilis aedvilju me sealt leiame ja mida sealt üldse osta saab. Arutame, millest koosneb püreesupp ja mida me selleks ostma peame. Õpime ka kuidas võimalikult ökonoomselt ja pakendivabalt ostelda. Olles turult vajaliku toidukraami kätte saanud, suundume Raatuse kooli poole, kus uues ja uhkes kokanduse klassis valmistame endale ise maitsva ja sooja supi. Tagasi A Le Coqi jõuame 14:00.

• NELJAPÄEV – 25. oktoober kell 10:00 – 17:15

discgolfSaame kokku Tartu raudteejaamas kell 10:00, sealt sõidame rongiga Põlvasse, edasi liigume jalgsi Mammaste Tervisespordikeskusesse. Seal ootab meid ees põnev discgolfi seiklus,  vaatame kas leiame puude vahelt korvid üles või kuhu suunas me üldse ketta viskama peame. Hakkama saavad ka need, kes mängu alles esimest korda lähemalt uurima tulevad. Lisaks kinnitame puude vahele ka tasakaaluliini ja paneme proovile oma oskused 😉 Keskuse armas perenaine pakub meile ka lõunaks sooja jõuduandvat suppi ning enne tagasiteele asumist krõbistame pähkleid ja kuivatatud puuvilju. Rong jõuab tagasi Tartusse 17:09 ning siis ongi meie vahva päev läbi ja põnev ja teadmisterohke laager lõppenud 😊

MIDA KAASA VÕTTA?

Laagrisse võiks kaasa võtta 0,5 pudeli tavalist kraanivett. Mitte limonaadi, maitse- või vitamiinivett. Kõige tavalisem kraanivesi sobib kõige paremini. Eriti matkapäevadel!

Laagri jooksul teeme fotosid ja jagame neid osalejatega pärast kokkuvõttes.

Telefon võib kaasas olla, aga ei pea. Ühendust saab juhendajatega. Keset tegevusi pole nii ehk naa lastel aega telefoni kasutada. Seega võib ka täiesti nutivaba laagri teha 😊

Matkapäevadel peaks olema kihiline riietus (3 kihti – T-särk, dressipluus, jope vastavalt ilmale). Pigem sellised riided, mis võivad ka mustaks saada ja millest pahandust ei tule.

OSALUSTASU

Osalustasu on 75 eurot. Ühe pere lastele ja Laste Tervisekooli treeningutel osalejatele -10% soodustust.

Laagris osalemiseks on vajalik Tartu linna bussisõidukaart kehtiva bussipiletiga, mis tuleb ise kaasa võtta. Rongipiletid Põlvasse ja tagasi on laagritasu sees.

Lõunasöögid ja vahepalad on laagri hinnas.

REGISTREERUMINE

Error: Contact form not found.