Toitumisnõustamine, liikumisharjumuste kujundamine. Kuidas teha muutuseid koos perega?

Esimesele kohtumisele ootame vähemalt ühte lapsevanemat. Kohtumisel kogume infot pere liikumis-, treening- ja toitumisharjumuste kohta. Anname kaasa aktiivsusmonitori(d) kehalise aktiivsuse jälgmiseks ning juhendame toitumispäeviku täitmise osas. Kohtumiseks planeerime 30 min – hind 15 eurot.

Teine kohtumine toimub umbes 2 nädalat hiljem. Kohtumisel analüüsitakse kogutud andmeid liikumise ja toitumise kohta ning planeeritakse muudatused. Muudatusi teeme väikeste sammudena, mitte kõike korraga.  Kohtumiseks planeerime 60 min – hind 25 eruot.

Vajadusel on võimalik tuge saada ka psühholoogilt, nt kui toitumist mõjutab stress, koolikiusamine, pingelised suhted perekonnas, meeleolu muutused jms.

piilur


Peame väga oluliseks, et muutuste elluviimisse oleks kaasatud võimalikult suur osa perest, sest pere siseselt on kõige parem ja tulemuslikum tegeleda liikumis- ja toitumisharjumuste kujundamise ning muutmisega. Ühel pereliikmel eraldi on väga keeruline teha üksi tervislikke valikuid, kui ülejäänud pere ei toeta teda ja ei tule teemaga kaasa. Eriti raske, kui mitte võimatu on seda teha lastel.

Samas ei pea nõustamisele tulema kogu perega. Võime alustada ühest pereliikmest ja vastavalt vajadusel pereliikmeid kohtumistele juurde kutsuda. Tähtis on, et keegi otsa lahti teeks. 

Tahame me või mitte, aga lapsevanemad on suureks eeskujuks laste liikumis- ja toitumisharjumuste kujundamisel. Kahtlemata on pere kõrval suur mõju ka sõpradel ja koolil. Samuti panustab Laste Tervisekool laste liikumis- ja toitumisharjumuste kujundamisse.

Laste liikumis- ja toitumisharjumuste kujundamine algab juba beebieas ja jätkub kogu lapsepõlve jooksul.

Sageli tegeletakse lapse füüsilise arenguga toetamisega väga aktiivselt esimestel eluaastatel. Tuntakse palju rõõmu, kui laps teem oma esimesed sammud, käiakse palju väljas jalutamas, kelgutamas ja ollakse aktiivsed. Aga mõne aja pärast hakatakse panema lapsele märkamatult piiranguid ja kuulda on “ära hüppa”, “ära jookse”, “mis sa ronida” ning kui laps on saanud 10 aastastakseks, siis avastatakse, et ohi ta teeb trenni liiga vähe. Loomulikult pole see alati nii, aga suur pilt sageli selline ikkagi on.

Tulles meie konsultatsioonile, võite te kindlad olla, et me ei hakka kellelegi etteheiteid tegema, et vaadake mis te teinud olete või tegemata jätnud olete. Ei, seda me kindlasti ei tee. Meie roll on igat peret toetada, motiveerida ja anda vajadusel juhiseid, kuidas on võimalik mõistliku pingutusega saavutada piisavad liikumisharjumused ja aitame üle vaadata ka
toitumisharjumused.

Meie soovitus on muudatusi ellu viia väikeste sammudena, nt igaks nädalaks perega kokku leppida üks pisike eesmärk. Olgu selleks, siis kas autovaba päev või ühise uue harrastuse proovime (diskgolf, seiklusraja läbimine, matk rabas vms.).

Lastega koos aktiivselt aega veeta on väga tore, see aeg tuleb lihtsalt leida. Sama tore on koos perega süüa teha ja ühiseid söögiaegu nautida.

Kui sa ei tea, kust ja kuidas täpselt alustada, siis küsi meilt nõu. Lepime kohtumiseks aja kokku ja vaatame koos, mida teha annab.

PS: Laste Tervisekoolis on lastele ka eraldi toitumise alased töötoad, kus on veel paar vaba kohta.

Loe lisaks:


REGISTREERUMINE

Ees- ja perekonnanimi (*)

e-posti aadress (*)

telefoni number (*)

Nõustamisele tuleku põhjus