LINNALAAGER 22.08.-26.08.2016, Tartus

Ootame laagrisse 7-10 aastaseid lapsi. Seekordse laagri teemad on:IMG_5359

• Hästi suur osa laagripäevadest kulub sportlikele tegevustele. Taaselustame vanu hoovispordi mänge nagu mädamuna, pallikool, luurekas, noolekas, kummikeks. Aga õpime ka uusi kaasaegseid mänge: discgolf, ultimate frisbee ehk lendav taldrik, slackline ehk tasakaalulint, osavusharjutused ehk ajutreening ja mõistagi ei puudu kunagi meie laagrite programmist aarete jaht.
  • Ühel päeval võtame ette ka matka Elvasse, Tartumaa Tervisespordikeskusse.
  • Lisaks õpime Tartu linna piires iseseisvalt liikuma, st anname ülesandeid, kus lapsed peavad leidma lahenduse, kuidas jõuda punktist A punkti B ja teeme need teekonnad koos lastega ka läbi. Ükski laps ilma täiskasvanuta linna peale seiklema ei lähe, aga täiskasvanu järelvalve all lubame ära eksida küll. Nii saame õppida ka toime tulema situatsioonidega, mis muidu võivad tunduda hirmutavad. Mängime läbi erinevaid võimalusi, mida teha siis kui telefoni aku on tühjaks saanud, kui vanemad ei saa telefonile vastata jne.
  • Laagri jooksul pöörame tähelepanu laste sotsiaalsete oskuste arendamisele. Arutame läbi erinevaid taktikaid, kuidas ühes või teises situatsioonis käituda, et mitte teistele oma sõnade või tegudega haiget teha. Üheski situatsioonis ei otsi me süüdalasi vaid arutleme juhtunu üle ja laseme lastel sõnastada (ise neid vajadusel toetades), mida nad õppisid ja kuidas järgmine kord sarnast olukorda lahendada.
  • Laagripäevad on 6-tunnised ja nii mahub igasse päeva ka toidupaus, mis mõistagi on igati tervislik, ilma suhkrujookide ja saiakesteta.

Linnalaagrisse on võimalik registreeruda nii päevade kaupa kui terveks nädalaks.

Linnalaagrit viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad. Igaks päevaks registreerime kuni 20 last.

Laager toimub iga ilmaga. Paduvihma korral on võimalik osaliselt tegevusi läbi viia siseruumides A Le Coqi spordimajas ja Tamme staadionil.

E, 22.08.2016 päevakava

• 10:00 kogunemine A Le Coqi spordimaja ees, tutvumine, päevaplaani tutvustus
  • 10:30 aarete jaht spordimaja lähiümbruses
  • 11:30 tervisemängud – uurime kui palju kulub aega, et ühest kommist saadud energia ära kulutada, vaatame kui palju suhkrut on erinevates karastusjookides, mahlades, jogurtites, nuputame mitu porgandit saab ära süüa, et saada sama palju energiat kui ühest pakist kartulikõpsudest. Vaatame väga praktiliselt otsa sellele, mida me sööme ja mida võiks söömata jätta.
  • 13:00 lõuna A Le Coqi spordimaja kohvikus – tellitud on supp, puu- ja köögiviljad toorelt närimiseks.
  • 14:00 õpime Annelinnas liikuma. Võtame ette erinevaid sihtkohti ja leiame viisi kuidas sinna jõuda.
  • 15:30 oleme tagasi A Le Coqi spordimaja juures ja teeme päevast kokkuvõtte.

T, 23.08.2016 päevakava

• 10:00 kogunemine A Le Coqi spordimaja ees, tutvumine, päevaplaani tutvustus
  • 10:15 võtame suuna Tammelinna, õpime seda piirkonda tundma. Teeme sportmänge Tamme staadionil ja liigume ringi Tammelinnas.
  • 13:00 lõuna Tamme hosteli söögikohas – väike praad, puu- ja köögiviljad toorelt närimiseks.
  • 14:00 hoovisport (mädamuna, kullimängud jms) Tamme staadionil
  • 15:00 võtame suuna tagasi A Le Coqi spordimaja poole. Kohale jõudes teeme päevast kokkuvõtte.

K, 24.08.2016 päevakava

• vae_rada10:15 kogunemine Tartu raudteejaama ees
  • 10:31 väljub rong Elvasse (kohal 10.58)
  • 11:00 matk Väikese Väe rajal
  • 12:00 lõuna on tellitud Tartumaa Tervisespordikeskusse kohapeale.
  • 13:00 annab vaba ringi jooksmise ja ronimise aega ning osa ajast planeerime organiseeritud mängudele.
  • 14:15 hakkame tagasi kõndima mööda Väikese Väe rada Elvasse.
  • tagasi tuleme bussiga, mis väljub Elvast 15:20 ja jõuab Tartu bussijaama kell 16:00

N, 25.08.2016 päevakava

• 10:00 kogunemine A. Le Coq spordihoone juures, päevaplaani tutvustus
  • 10:15 võtame suuna Tähtvere poole.
  • 11.00 discgolf, esmalt harjutame viskeid ja siis läheme rajale.
  • 13:00 lõuna EMÜ õppehoones
  • 14:00 slacline ja osavusharjutused

R, 26.08.2016 päevakava

• 10:00 kogunemine A. Le Coq spordihoone juures, päevaplaani tutvustus
  • 10:15 võtame suuna Kesklinna
  • 11:00 Fotojaht (vanalinn, botaanika aed, Toomemägi jt kohad) – igaühel ei pea olema fotoaparaati kaasas, piisab kui grupi peale on üks olemas, aga kellel on võib oma fotoaparaadi kaasa võtta. Sobivad ka nutitelefonid.
  • 13:00 Lõuna Ristiisa pubis – väike praad, puu- ja köögiviljad toorelt närimiseks.
  • 14:00 Loodumajas nädala kokkuvõtete tegemine
  • 15:30 võtame suuna tagasi A Le Coqi spordimaja poole. Kohale jõudes teeme päevast kokkuvõtte

OSALUSTASU

Nädala osalustasu 45 eurot, sisaldab 10 päeva Tartu linna ühistranspordi piletid, Tartu-Elva-Tartu rongi- ja bussipileteid, lõunasööke ja kõikidest tegevustest osavõttu.

Päeva kaupa tasudes on ühe päeva hind 12 eurot. Tartu

Ühest perest lastele -10% soodustus.

Laagri toimumist toetab Tartu linn

KÕIK KOHAD ON TÄIS JA REGISTREERUMINE SULETUD SELLEKS KORRAKS.