Lisaks treeningutele toimuvad Laste Tervisekoolis töötoad, erinevatel tervise teemadel. Töötoad toimuvad üle nädala ja treeningutele registreerumisel saab valida töötubade mooduli lisaks. Töötubadesse ootame lapsi alates 8ndast eluaastast.

Õppeaasta käigus tutvustame lastele tervisliku toitumise põhitõdesid, räägime erinevatest toidugruppidest nende kasulikkusest ja vajalikkusest. Arutame aed- ja puuviljadest saadavate vitamiinide ja kiudainete tähtsusest meie organismile ja tervisele. Uurime, millist infot leiame toidupakenditelt ja mis selle infoga peale hakata ning arvutame kui pikalt peaksime jooksma, et kulutada ära jäätisest saadud kalorid. Õppeaasta lõpuks on lapsed tutvunud tervisliku toitumisega ning on teadlikumad poes olevatest ahvatlustest. Kõik töötoad on mängulised ja praktilised koos eluliste näidetega.

Vastuse leiavad küsimused: mida tähendab tervislik toitumine? Kas porgandi söömine on tervislik? Jah, on. Aga kui süüa ainult porgandit, kas see on tervislik toitumine? Ei ole. Aga, mis siis on tervislik toitumine?


TÖÖTUBADE TEEMAD

1. PÕHITOITAINED – Teeme tutvust, millest meie toit koosneb. Valgud, rasvad, süsivesikud (seal hulgas kiudained) – kust me neid saaame ja milleks neid vaja on?
2. TALDRIKUREEGEL – Vaatame üle, mis toidugrupid peaks igal toidukorral esindatud olema ja millistes kogustes.
3. VIKERKAAREVÄRVILINE TOITUMINE – Õpime tundma erinevat värvi puu- ja juurvilju, uurime, kus need kasvavad ja miks need meile kasulikud on? Samuti teeme endale maitsva värvilise vikerkaare ampsu.
4. VITAMIINID-MINERAALAINED-ANTIOKSÜDANDID – Mis need on, kus neid saab ja milleks neid üldse vaja on?
5. HEAD JA HALVAD RASVAD – Uurime, mis asjad üldse rasvad on? Kuidas jagunevad, milleks ja palju vaja on ning kus kavalates kohtades neid peitub ja milliseid rasvu võiks vältida?
6. SEEMNED JA PÄHKLID – Maitseme ja õpime tundma erinevaid seemneid ja pähkleid, uurime mis neis leidub ja mis põnevatesse toitudesse neid lisada saab.
7. “RÄMPSTOIT” – Mis see on, miks see nii maitsev on ja mida see meie kehale teha võib? Kui tihti ja mis kogustes “patustada” võiks?
8. TOITUMISE VALGUSFOOR – Teeme toiduvalgusfoori, rohelised on meie sõbrad ja kõige kasulikumad, oranzid on toidud, mida süüa mõõdukalt ning punased on toidud, mida süüa pigem harva ja vältida.
9. LÕBtoitutootubaUSAD JUURIKAD – Meisterdame lastega aed-, puu- ja juurviljadest põnevaid tegelasi ja lõikame vahvaid kujundeid, et söömine ikka toredam oleks. Lapsed saavad hiljem ise kodus perele ja sõpradele valmistada vahvaid ja tervislikke snäkilaudu.
10. PEIDETUD SUHKUR – Otsime suhkrut! Millistes toitudes ta ennast peita võib ja kui palju teda seal on? Uurime, millega asendada valget suhkrut ja kuidas suhkur meile mõjub. Mängime suhkrumängu – paneme oma teadmised proovile ja vaatame, kas teame kui palju suhkrut meie lemmik palades peitub?
11. SMUUTID – Kasutame eelnevalt õpitut ning valmistame imemaitsvaid ja jõuduandvaid smuutisid.
12. PAKENDIINFO – Hakkame detektiivideks ja uurime, mida põnevat toidupakenditele peenikeses kirjas peidetud on ja mis selle infoga peale hakata?
13. TERVISLIKUMAD VALIKUD – Teeme ajurünnaku ja mõtleme erinevaid tervislikumaid alternatiive hommikuhelvestele, kohukesele, kommidele, krõpsudele ja limonaadidele.
14. KUIDAS POES PAREMAID VALIKUID TEHA? – Lähme väikesele poetiirule, kasutame ära kõik oma eelnevalt õpitud info ja vaatame kuidas õnnestub poes hakkama saada.
15. TIKUVÕILEIVAD – Meisterdame kõigi laste lemmikuid tikuvõileibu. Teeme õiged valikud ja saame endale suurepärased tervislikud snäkid, mida vahva seltskonnaga jagada.
16. TOIT JA LIIKUMINE – Räägime tervislikust eluviisist, miks liikumine on vajalik ja kuidas mõjutab toitumine sooritust? Arutame pikalt jooksma peab, kui süüa ära näiteks üks jäätis.
17. VEEKOKTEILID JA ISETEHTUD LIMONAADID – Kuna soe ja mõnus suvi on tulemas, siis räägime üle, kui palju vett me organism vajab ja milleks kasutab. Teeme endale meelepäraseid veekokteile ja limonaade, ilma lisatud suhkruta.
18. PIKNIKU- JA MATKATOIDUD – Suvi on parim aeg pere ja sõpradega matkamiseks ja piknikute pidamiseks looduses. Arutame, milliseid toite oleks mõistlik kaasa võtta matkale ja milliseid valikuid teha piknikus.

Töötubasid on võimalik tellida lasteaeda ja kooli.