Laste Tervisekoolis toimuvad mitmekülgsed üldkehalised treeningud lastele alates 5ndast eluaastast.

Iga kuu on fookuses üks teema, millega tegeleme süvitsi. Näiteks erinevad jooksutempod, osavusharjutused, reaktsioonikiirus jne. Mida väiksemad lapsed, seda rohkem on mängulisi tegevusi.

Treeningute eesmärgiks on tekitada lastes huvi liikumise ja spordi vastu. Me ei aja taga sportlikke tulemusi vaid liikumisrõõmuTreeningute osas peame ühtviisi oluliseks nii seda, et treeningud oleksid arendavad kui ka seda, et treeningud oleksid huvitavad. Olulisena tooksime välja veel seda, et me hoidume treeningutel pingeridade koostamisest ja individuaalsest võistlemisest. Paljude laste jaoks on see suur stressi allikas ja murekoht, nad ei taha olla viimased, isegi mitte teised või kolmandad. Treeningute juhendajad tunnustavad lapsi eeskätt pingutuse, mitte lihtsalt soorituse eest. Näiteks kui mõni harjutus ei tule kohe välja, aga laps harjutab  ja näeb kuidas ta seeläbi areneb.

Treeningud toimuvad A. Le Coqi spordimajas, Ihaste tee 7 (Eedeni kõrval), ilusate ilmadega oleme nii sügisel kui kevadal võimalikult palju väljas. Spordimaja ja Anne kanali ümbruses on mitmekülgsed treeningu võimalused!

Lapsed on jagatud gruppidesse vanuse järgi.

 • 5-7-aastastele
 • 7-10-aastastele
 • 9-12-aastastele
 • 12+ aastastele

Miks on Laste Tervisekooli treeningud kasulikud?

 • Liikumisoskuste arendamine nagu jooks, hüpped, visked ja püüdmised on olulised mitte ainult sporditegevustes, vaid ka igapäevaelus. 
 • Treeningud aitavad lastel arendada kehatunnetust, koordinatsiooni ja tasakaalu, mis on eelduseks mistahes spordiala harrastamisel.
 • Grupis treenimine võimaldab lastel õppida koostööd ning arendada sotsiaalseid suhteid oma eakaaslastega.
 • Füüsiline aktiivsus aitab lastel leevendada stressi ja ärevust ning parandab meeleolu.
 • Füüsiline aktiivsus parandab tähelepanu, mälu ja keskendumisvõime. Regulaarne treenimine aitab luua optimaalsed tingimused ajule õppimiseks ja informatsiooni töötlemiseks.
 • Treening võib aidata arendada enesedistsipliini, eneseregulatsiooni ja motivatsiooni. Need omadused on olulised ka õppimisel.
 • Regulaarne füüsiline aktiivsus parandab une kvaliteeti. Piisav ja kvaliteetne uni on aga oluline tegur õppimise, mälu ja kognitiivsete protsesside jaoks.
 • Treeningul saavutatud edusammud aidavad tõsta enesehinnangut ja eneseusku. See võib omakorda positiivselt mõjutada meeleolu ning anda tunde, et laps suudab saavutada eda ka teistes valdkondades.

Mõned näited meie harjutuste ja mängude valikust

Takistusrajad

Neid ehitame nii meie, kui lapsed ise. See on üks hea viis lapsed suunata märkamatult tegema harjutusi, mis eraldiseisvalt on kas igavad või tunduvad liiga rasked. Takistusrada iseenest juba tekitab põnevust ja siis on pealehakkamine ka suurem.

Otsimine…

Lastele meeldib väga otsida. Mõnikord peidavad juhendajad, mõnikord lapse ise, ära värvilised kaardid ja siis teine grupp peab otsima. Nii liigutakse suure õhinaga 200m jookusrajal märkamatult mitu ringi ja keegi ei ütle, et liiga raske või liiga palju.

Korrustabeli jooks – nii veider kui see ka pole, siis kui kokku panna matemaatika ja jooksmine, siis see ei kõla üldse päeva lõpus väga isuäratavalt. Aga lisada sinna mängu vastuste otsimine ja kõik teevad seda rõõmuga kaasa. Pole veel leidnud last, kes seda mängu mängida ei tahaks. Isegi kui matemaatika pole koolis kõige suurem lemmik, siis otsimine tundub kõik mured üles kaaluma 🙂

Osavuse arengamiseks on igas vanusegrupis lemmikuks redel. Linnalaager

Redel on lihtne ja käepärane vahend. Kui pole spetsiaalset treeningu redelit käepärast, siis välitingimustes saab selle joonistada kriidiga asfaldile või puupulgaga liivale, sisesaalides saab kasutada teipi. Redelil on võimalik teha 100+ erinevat harjutust, eriraskusastmetega. Tavaliselt näitab juhendaja ühe harjutused ette ja lapsed ise mõtlevad järgmisi harjutusi välja. Kedagi ei sunnita harjutust ette näitama. See on rohkem võimalus, aga varem või hiljem tahavad kõik lapsed ka ise harjutusi välja pakkuda.

Mitmekülgselt arendav harjutuste seeria on ka jaamade mäng.

Suuremale alale pannakse maha jaamad, tavaliselt 10-12 jaama. Igas jaamas on juhis harjutuse sooritamiseks ja järgmisse jaama liikumiseks. Liikumisviisideks võivad olla näiteks kõnd, jooks, tagurpidi kõnd, ühel jalal hüpped, vähikõnd jne. Ühest jaamast teise võib liikuda ainult ühte pidi. Nii, et kui järgmisse jaama oleks tegelikult lühem maa liikudes tagasi, siis tuleb liikuda ikkagi edasi. Sel viisil liiguvad lapsed hea meelega märksa rohkem, kui niisama paludes neil jooksuringe teha ja lisaks teevad veel harjutusi ka.

Motivatsiooni mängud

Trenni lõppu jätame tavaliselt kõige põnevamad mängud. Meie kutsume neid motivatsiooni mängudeks, ehk kui harjutused on tehtud, siis on mängu aeg. Ja kuna mängu aega ei taha keegi kaotada, siis on motivatsioon enamsti kõrge, et harjutused korralikult ära teha.

Need on vaid mõned näited meie harjutuste valikust. Ootame lapsi ja ka vanemaid meie treeningutega tutvuma. 

Esimene proovitreening on tasuta.