2019 suvel toimuvad linnalaagrid 7-10 aastastastele lastele.

• 22-26.07.2019 – linnalaager – KOHAD TÄIS
  • 29.07.-02.08.2019 – linnalaager – 3 vaba kohta
  • 05.-09.08.2019 linnalaager – KOHAD TÄIS
  • 12.-16.08.2019 linnalaager – KOHAD TÄIS
  • 26.-30.08.2019 linnalaager – KOHAD TÄIS

Laagri teemad on:

• Suur_rulatajaHästi suur osa laagripäevadest kulub sportlikele tegevustele. Taaselustame vanu hoovispordi mänge nagu mädamuna, pallikool, luurekas, noolekas, kummikeks. Aga õpime ka uusi kaasaegseid mänge: discgolf, ultimate frisbee ehk lendav taldrik, slackline ehk tasakaalulint, osavusharjutused ehk ajutreening ja mõistagi ei puudu kunagi meie laagrite programmist aarete jaht.
  • Kolmapäev on matkapäev.
  • Lisaks õpime Tartu linna piires iseseisvalt liikuma, st anname ülesandeid, kus lapsed peavad leidma lahenduse, kuidas jõuda punktist A punkti B ja teeme need teekonnad koos lastega ka läbi. Ükski laps ilma täiskasvanuta linna peale seiklema ei lähe, aga täiskasvanu järelvalve all lubame ära eksida küll. Nii saame õppida ka toime tulema situatsioonidega, mis muidu võivad tunduda hirmutavad. Mängime läbi erinevaid võimalusi, mida teha siis kui telefoni aku on tühjaks saanud, kui vanemad ei saa telefonile vastata jne.
  • Laagri jooksul pöörame tähelepanu laste sotsiaalsete oskuste arendamisele. Arutame läbi erinevaid taktikaid, kuidas ühes või teises situatsioonis käituda, et mitte teistele oma sõnade või tegudega haiget teha. Üheski situatsioonis ei otsi me süüdalasi vaid arutleme juhtunu üle ja laseme lastel sõnastada (ise neid vajadusel toetades), mida nad õppisid ja kuidas järgmine kord sarnast olukorda lahendada.
  • Laagripäevad on 6-tunnised ja nii mahub igasse päeva ka toidupaus, mis mõistagi on igati tervislik, ilma suhkrujookide ja saiakesteta. Palume laagrisse maiustusi ja toitu mitte kaasa panna. Laagrisse palun kaasa panna 0,5 liitrine veepudel, tavalise kraaniveega, mis on parim janukustutaja.

Linnalaagrit viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad ja VIREO füsioterapeudid.

Laager toimub iga ilmaga. Paduvihma korral on võimalik osaliselt tegevusi läbi viia siseruumides A Le Coqi spordimajas ja Tamme staadionil.

ESMASPÄEV

10:00 kogunemine A Le Coqi spordimaja ees, tutvumine, päevaplaani tutvustus
10:30 aarete jaht spordimaja lähiümbruses
11:30 tervisemängud – uurime kui palju kulub aega, et ühest kommist saadud energia ära kulutada, vaatame kui palju suhkrut on erinevates karastusjookides, mahlades, jogurtites, nuputame mitu porgandit saab ära süüa, et saada sama palju energiat kui ühest pakist kartulikõpsudest. Vaatame väga praktiliselt otsa sellele, mida me sööme ja mida võiks söömata jätta.
13:00 lõuna Eedeni II korruse söögikohas
14:00 õpime Annelinnas liikuma. Võtame ette erinevaid sihtkohti ja leiame viisi kuidas sinna jõuda.
15:30 oleme tagasi A Le Coqi spordimaja juures ja teeme päevast kokkuvõtte.

TEISIPÄEV

10:00 kogunemine A Le Coqi spordimaja ees, tutvumine, päevaplaani tutvustus
10:15 võtame suuna Tammelinna, õpime seda piirkonda tundma. Teeme sportmänge Tamme staadionil ja liigume ringi Tammelinnas.
13:00 lõuna Hector Cafes
14:00 hoovisport (mädamuna, kullimängud jms) Tamme staadionil
15:00 võtame suuna tagasi A Le Coqi spordimaja poole. Kohale jõudes teeme päevast kokkuvõtte.

KOLMAPÄEVMarka_Hopsik

9:45-10:00 kogunemine Tartu raudteejaama ees

10:14 väljub rong Kiidjärvele
Seal tutvume Kiidjärve külastuskeskusega ja läbime õppeprogrammi. Programmi eesmärk on anda võimalus loodust märgata, õppida kaarti lugema ja looduses käituma, arendada tähelepanu- ja orienteerumisvõimet. Õpitakse tundma looduse omavahelisi seoseid ning samas ka arvestama oma kaaslastega grupis.

Lõunapausi teeme lõkkeplatisl, grillime vorste ja teeme salatit.

15:45 alustame rongiga tagasisõitu Kiidjärvelt

16:21 saabume Tartu raudteejaama

NELJAPÄEV

10:00 kogunemine A. Le Coq spordihoone juures, päevaplaani tutvustus
10:15 võtame suuna Tähtvere poole.
11.00 discgolf, esmalt harjutame viskeid ja siis läheme rajale.
13:00 lõuna Laululava kohvikus
14:00 slacline ja osavusharjutused

REEDE

10:00 kogunemine A. Le Coq spordihoone juures, päevaplaani tutvustus
10:15 võtame suuna Kesklinna
11:00 Fotojaht (vanalinn, botaanika aed, Toomemägi jt kohad) – igaühel ei pea olema fotoaparaati kaasas, piisab kui grupi peale on üks olemas, aga kellel on võib oma fotoaparaadi kaasa võtta. Sobivad ka nutitelefonid.
13:00 Lõunat sööme Spargel kohvikus
14:00 Loodumajas nädala kokkuvõtete tegemine
15:30 võtame suuna tagasi A Le Coqi spordimaja poole. Kohale jõudes teeme päevast kokkuvõtte

OSALUSTASU

Nädala osalustasu 85 eurot. Ühe pere lastele -10% soodustust.

Laagris osalemiseks on vajalik Tartu linna bussisõidukaart kehtiva bussipiletiga, mis tuleb ise kaasa võtta. Rongipiletid Kiidjärvele ja tagasi on laagritasu sees.

Lõunasöögid on laagri hinnas.

REGISTREERUMINE

Error: Contact form not found.