Augustis toimuvad lisaks linnalaagritele veel ka matkapäevad!

22. augustVäikese Väe rada, mis jõuab lõpuks Tartumaa Tervisespordikeskusse  – matka pikkus on 3+3 km. Tervisespordikeskuses on aktiivsed tegevused.
23. august – Matk Mammaste Tervisespordikeskusse kus läbime ka discgolfi raja. Kettad on meil omal kaasas ja vajadusel laenutame kohapealt juurde
28. augustTaevaskoja matk
30. augustPiusa liivakoobaste külastus

Soovituslik vanus 8+. Vanus pole kivisse raiutud, aga laps peab olema suuteline läbima  6-8 km matkaraja rahulikus tempos.

• Matkasid alustame Tartu raudteejaamast. Kogunemine kell 10:00-10:15 raudteejaama hoone ees.
  • Rongide väljumisajad võivad veidi muutuda, hetkel on väljumised 10:21 ja 10:28.
  • Rongipiletid on matkapäeva osalustasu sees
  • Igal matkapäeval on lõunaks soe toit. Kui lapsel on erimenüüd vaja, siis palun sellest teada anda. Palume lastele süüa mitte kaasa panna. Piisab kui on veepudel kaasas.
  • Matkadelt tuleme tagasi rongiga, mis saabub Tartusse 17:05, ainult Elvast Väikese Väe rajalt tuleme tagasi bussiga.

Marka_HopsikMida kaasa võtta?

Esmalt tuleks lähtuda sellest, et kõik, mis kaasa võetakse tuleb endal seljas kaasa tarida. Nähtamatuid päkapikke ei ole, kes ühel hetkel seljakotti tassida aitaksid. Seega üleliigseid riideid ja asju ei ole mõistlik kaasa pakkida.

• Vesi tuleb kaasa võtta. Tavaline kraanivesi, mitte mahl vms, sest ainult tavaline vesi kustutab janu. Veepudel võiks olla 500-750ml. Matkarajal pudelit täita ei saa. Veevarusid saab matka jooksul ka täiendada.
  • Jalanõud peaksid olema spordi- või matkajalatsid. Kindlasti mustriga tald. Tennised on liiga sileda tallaga. Kummikud ei sobi samuti matkamiseks.
  • Fotoaparaadi võib kaasa võtta, aga ei pea. Meie teeme kindlasti ka matka jooksul fotosid ja jagame neid osalejatega matkapäeva kokkuvõttes.

Toitumine

NB! Ilma hommikust söömata matkale tulla ei tohi! Rongis on hilja kuulda, et keegi pole hommikul söönud, sest see matk nõuab teatavat energiavaru. Lõunasöök on meil korraldatud ja väikese näljahäda pakikese võtame lisaks kaasa. Kui hommikusöök on korralikult söödud, siis saab matkatoiduga kenasti energiavarud taastatud.

Osalustasu on 25 eurot, v.a Piusa matk, mis on 35 eurot. Piusa matka on kallim, sest rongisõit on pikem ja koobastes kasutame ka giidi teenust.  Kõik osalustasud sisaldavad: rongipileteid, matka vahepala ja lõunasöögiks suppi ning juhendatud tegevusi terve päeva jooksul.

Osaledes vähemalt kolmel matkapäeval on soodustus -10%. Ühe pere lastele samuti -10% soodustus.

Matka viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad. Ühte gruppi reistreerime kuni 20 last, matkal on kaasas 2 juhendajat.

REGISTREERUMINE

Lapse ees- ja perekonnanimi (*)

Lapse vanus (*)

Lapsevanema ees- ja perekonnanimi (*)

e-posti aadress (*)

telefoni number (*)

vali matkapäev(ad) (*)
 22. august - Väikese Väe rada Elvas 23. august - Mammaste Tervisespordikeskus 28. august - Taevaskoja 30. august - Piusa

Kust saite infot Laste Tervisekooli matkapäeva kohta?

Lisainfo lapse kohta või küsimused matkapäeva kohta