15. august toimub matkapäev. Sõidame Tartust rongiga Kiidjärvele, matkame jalgsi Taevaskotta, teeme seal pinkniku ja tagasi Tartusse tuleme Taevaskojast samuti rongiga. See on matkapäeva, mitte jalutuskäik seenemetsas! Teerajal on järske tõuse ja laskumisi, mis vajavad pingutust. Rada kulgeb Ahja jõe ürgoru maastikukaitsealal ja on imeilus.

Soovituslik vanus 10-12 aastat. Vanus pole kivisse raiutud, aga laps peab olema suuteline läbima  7-8 km matkaraja rahulikus tempos.

• Matka alustame Tartu raudteejaamast. Kogunemine kell 10:00-10:15 raudteejaama hoone ees.
  • Rong väljub 10:22 ja jõuab Kiidjärvele kell 10:56
  • Mööda RKM tähistatud matkarada liigutakse imekauni looduse keskel Taevaskoja poole
  • Taevaskojas süüakse suppi, on vaba aega loodust nautida ja kui jaksu on, siis teeme veel mänge.
  • Tagasi Tartusse tuleme Taevaskojast rongiga kell 16:32. Rong jõuab Tartusse 17:12.

Marka_HopsikMida kaasa võtta?

Esmalt tuleks lähtuda sellest, et kõik, mis kaasa võetakse tuleb endal seljas kaasa tarida. Nähtamatuid päkapikke ei ole, kes ühel hetkel seljakotti tassida aitaksid. Seega üleliigseid riideid ja sööki ei ole mõistlik kaasa pakkida.

• Vesi tuleb kaasa võtta. Tavaline kraanivesi, mitte mahl vms, sest ainult tavaline vesi kustutab janu. Veepudel võiks olla 500-750ml. Matkarajal pudelit täita ei saa. Veevarusid saame täiendada Taevaskojas.
  • Vihmakeep – ei kaalu suurt midagi, aga võib päästa päeva, kui paduvihm peaks meie matkal kaaslaseks olema.
  • Jalanõud peaksid olema spordi- või matkajalatsid. Kindlasti mustriga tald. Tennised on liiga sileda tallaga ja nendega lihtsalt libiseb neist mäenõlvadest alla. Kummikud ei sobi samuti matkamiseks.
  • Fotoaparaadi võiks kaasa võtta, aga ei pea. Meie teeme kindlasti ka matka jooksul fotosid ja jagame neid osalejatega.

Toitumine

Osalustasu on 25 eurot. Osalustasu sisaldab: rongipileteid, matka vahepala ja lõunasöögiks suppi ning juhendatud tegevusi.

Matka viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad. Ühte gruppi reistreerime kuni 20 last, matkal on kaasas 2 juhendajat.

REGISTREERUMINE

Lapse ees- ja perekonnanimi (*)

Lapse vanus (*)

Lapsevanema ees- ja perekonnanimi (*)

e-posti aadress (*)

telefoni number (*)

Kust saite infot Laste Tervisekooli linnalaagri kohta?

Lisainfo lapse kohta või küsimused linnalaagri kohta