2022 suvel toimusid linnalaagrid 7-10 aastastastele lastele.

Linnalaagrid toimuvad algusega:

Osadel päevadel toimusid väljasõidud rongiga loodusesse. 

Laagrite läbiv idee oli õpetada lapsi iseseisvalt linnas liikuma ja lahendama probleeme, mida teha kui oled näiteks eksinud ja ka telefon on tühi. Igal laagripäeval liigukusime erinevatesse linnaosadesse või sõitsime rongiga hoopis metsikusse loodusesse, kus olid ees ootamas huvitavad tegevused. Juhendajad ei öelnud lastele ette, kuidas me kuhugi läheme. Selleks kasutasime erinevaid ülesaindeid, et õpetada lastele planeerima teedekonda punktist A punkti B. 

Hästi suur osa laagripäevadest kulub sportlikele tegevusteleTaaselustame vanu hoovispordi mänge nagu mädamuna, luurekas, noolekas, kummikeks. Aga õpime ka uusi kaasaegseid mänge: discgolf, ultimate frisbee ehk lendav taldrik, slackline ehk tasakaalulint, osavusharjutused ehk ajutreening ja mõistagi ei puudu kunagi meie laagrite programmist aaretejaht.

Laagri jooksul pöörame tähelepanu laste sotsiaalsete oskuste arendamisele. Arutame läbi erinevaid taktikaid, kuidas ühes või teises situatsioonis käituda, et mitte teistele oma sõnade või tegudega haiget teha. Üheski situatsioonis ei otsi me süüdalasi vaid arutleme juhtunu üle ja laseme lastel sõnastada (ise neid vajadusel toetades), mida nad õppisid ja kuidas järgmine kord sarnast olukorda lahendada.

Kui laps on eelneval aastal laagris juba käinud ja ei tea kas sel aastal tulla uuesti või mitte, siis võime julgelt kinnitada, et programmis on mitmeid põnevaid muudatusi: 

  • oleme loonud lastele mitu seiklusmängu nii linnaruumi kui ka meie matkapäevadele, kasutades seekord ka nutiseadmeid navigeerimiseks;
  • koostöös Päästeameti ja Maanteeamtiga suurendasime ohtuse teemade osakaalu;
  • oleme lisanud uusi põnevaid asukohti – erinevates laagrite vahetustes on asukohade valik erinev sh ka rongiga väljasõidu päevadel.

Laagripäevad algavad kell 10:00 ja lõppevad kell 16:00. 

Laagrisse palume kaasa panna tavaline vesi, ilma mullide ja maitseta, see on parim janukustutaja. 

Laagri lõpus saadame lapsevanematele kokkuvõtte laagrist koos rohke fotomaterjaliga, et kõik ägedad mälestused kestaks kaua. 

Linnalaagrit viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad ja VIREO füsioterapeudid. Igasse laagri gruppi registreerime kuni 20 last ja igas laagris on 2 juhendajat. 

Laagrid algusega Annelinnast, A. Le Coqi sprodimaja juurest

Laagrid algusega Tammelinnast:

Laagrid algusega Raadilt, ERMi juurest