LINNALAAGER 24.08.-28.08.2015

Linnalaagrisse on võimalik registreeruda nii päevade kaupa kui terveks nädalaks.

24.08.2015 Aarete jaht ja õuemängud A Le Coqi spordimaja juures laager

Vanusegrupp: 7-10-aastased
Kogunemine: A Le Coqi spordimaja ees, Ihaste tee 7

Päeva viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad Merle Leiner ja Karin Sarv

Lõbus liikumismäng A Le Coqi spordimaja lähistel, mille eesmärgiks on läbida erinevad huvitavad jaamasid. Lapsed jagatakse 3-4-liikmelistesse gruppidesse. Koos tuleb lahendada ülesandeid ning leida üles ristsõna küsimused, millele koos vastuseid nuputada ja kätte saada lahendussõna. Mäng pakub rõõmu liikumisest, arendab meeskonnatöö oskusi, paneb pea (enne kooli) tööle.

10:00 kogunemine A Le Coqi spordimaja ees, tutvumine ja päeva tutvustus
10:30 aarete jaht
11:30 õuemängude ideed (vahetame kogemusi, kes mis põnevaid mänge on õues mänginud)
12:00 väike vahepala (tervislik näksimine)
12:30 teeme läbi mõned õuemängud, mis kõige ägedamad tunduvad
13:45 teeme päevast kokkuvõtte
14:00 koju minek

25.08.2015 Aarete jaht ja õuemängud Tamme staadionil IMG_5202

Vanusegrupp: 7-10-aastased
Kogunemine: Tamme staadioni tribüünihoone ees.

Päeva viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad Merle Leiner ja Karin Sarv

Lõbus liikumismäng Tamme staadionil, mille eesmärgiks on läbida erinevad huvitavad jaamasid. Lapsed jagatakse 3-4-liikmelistesse gruppidesse. Koos tuleb lahendada ülesandeid ning leida üles ristsõna küsimused, millele koos vastuseid nuputada ja kätte saada lahendussõna. Mäng pakub rõõmu liikumisest, arendab meeskonnatöö oskusi, paneb pea (enne kooli) tööle.

10:00 kogunemine Tamme staadionil, tutvumine ja päeva tutvustus
10:30 aarete jaht
12:00 väike vahepala (tervislik näksimine)
12:30 teeme läbi mõned õuemängud, mis kõige ägedamad tunduvad
13:45 teeme päevast kokkuvõtte
14:00 koju minek

26.08.2015 Discgolfi päev Tähtveres laager

Vanusegrupp: 9-14-aastased
Kogunemine: Tähtvere laululava juures

Päeva viib läbi Aigar Kukk, kellele on abiks Laste Tervisekooli juhendajad Merle Leiner ja Marko Treier.

Päeva eesmärgiks on õppida discgolfi visketehnikat ja läbida Tähtvere spordipargis olev rada. Discgolf on väga mõnus aktiivne ajaviide, mida saab hiljem ka koos sõpradega harrastada ja mis ei nõua kallist ja erilist varustust. Sobib ka suurepäraselt perega koos harrastamiseks ja eriti tore on uusi radasid avastada ja mängida.

10:00 kogunemine laululava juures, tutvumine ja päeva tutvustus
10:30 Discgolfi viskitehnika harjutamine
11:30 rajale minek (erinevad 6-8 liikmelised grupid lähevad rajale väikese vahega, iga grupiga on kaasas juhendaja)
13:45 päeva kokkuvõte, väikesed tervislikud suupisted
14:00 eeldatav päeva lõpp ja koju minek

27.08.2015 Lendava taldriku päev ehk Ultimate Frisbee A Le Coqi spordimaja juures

Vanusegrupp: 9-14-aastased
Kogunemine: A Le Coqi spordimaja ees, Ihaste tee 7

Päeva viib läbi Tõnn Sikk Spordiklubist Tartu Ultimate, kellele on abiks Laste Tervisekooli juhendajad Merle Leiner ja Marko Treier.

Päeva eesmärgiks on õppida ultimate frisbee tehnikat ja mängida vastavalt mängureeglitele ultimate frisbeed.
Tegemist on väga hasartse ja toreda vabaajategevusega, mis pakub nii liikumisrõõmu, meeskonnatööd ja strateegilist planeerimist.

Kui nimetus ultimate frisbee on paljudele võõras, siis tegelikult mäng ise pole sugugi keeruline. Rahvasuus tõenäoliselt tuntud kui lendava taldriku mäng.

10:00 kogunemine A Le Coqi spordimaja juures, tutvumine ja päeva tutvustus
10:30 Ultimate frisbee viskitehnika harjutamine
11:00 esimene mäng reeglite järgi
12:00 väike vahepaus koos suupistetega
12:30 mängud jätkuvad
13:45 päeva kokkuvõte, väikesed tervislikud suupisted
14:00 eeldatav päeva lõpp ja koju minek

28.08.2015 matk Elvasse

Vanusegrupp 7-14-aastased
Kogunemine: Tartu raudteejaama hoone ees, bussipeatuses

Päeva viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad Merle Leiner ja Marko Treier

10:00-10:15 kogunemine Tartu raudteejaama maja ees
10:22 väljub rong Tartust Elvasse
10:50 jõuame Elvasse
10:50-14:30 matk Tartumaa Tervisespordikeskuse juures, mängud ja piknik
14:46 väljub Elvast rong Tartusse
15:13 tagasi Tartu raudteejaamas.

Kaasa võtta kindlasti veepudel (0,5-liitrine on piisav, suuremat on ebamõistlik kaasas vedada) ja soovi korral puu- või juurvilju. Pikniku toit on meie poolt

Osalustasu 12 eurot, sisaldab muuhulgas nii rongipileteid kui pikniku toitu.