Laagri teemad on:

  • Hästi suur osa laagripäevadest kulub sportlikele tegevustele.Taaselustame vanu hoovispordi mänge nagu mädamuna, luurekas, noolekas, kummikeks. Aga õpime ka uusi kaasaegseid mänge: discgolf, ultimate frisbee ehk lendav taldrik, slackline ehk tasakaalulint, osavusharjutused ehk ajutreening ja mõistagi ei puudu kunagi meie laagrite programmist aarete jaht.
  • Olulisel kohal meie laagripäevadel on ka ohutus– räägime lastele liiklusohutusest, kuidas turvaliselt linnas liigelda, nii jalgsi kui jalgrattaga. Samuti räägime vee- ja tuleohutusest, et lastel oleks turvaline ja lõbus suvi.
  • Teisipäev ja reede on matkapäevad. 
  • Lisaks õpime Tartu linna piires iseseisvalt liikuma, st anname ülesandeid, kus lapsed peavad leidma lahenduse, kuidas jõuda punktist A punkti B ja teeme need teekonnad koos lastega ka läbi. Ükski laps ilma täiskasvanuta linna peale seiklema ei lähe, aga täiskasvanu järelvalve all lubame ära eksida küll. Nii saame õppida ka toime tulema situatsioonidega, mis muidu võivad tunduda hirmutavad. Mängime läbi erinevaid võimalusi, mida teha siis kui telefoni aku on tühjaks saanud, kui vanemad ei saa telefonile vastata jne.
  • Laagri jooksul pöörame tähelepanu laste sotsiaalsete oskuste arendamisele. Arutame läbi erinevaid taktikaid, kuidas ühes või teises situatsioonis käituda, et mitte teistele oma sõnade või tegudega haiget teha. Üheski situatsioonis ei otsi me süüdalasi vaid arutleme juhtunu üle ja laseme lastel sõnastada (ise neid vajadusel toetades), mida nad õppisid ja kuidas järgmine kord sarnast olukorda lahendada.
  • Laagripäevad on 6-tunnised ja nii mahub igasse päeva ka toidupaus, mis mõistagi on igati tervislik, ilma suhkrujookide ja saiakesteta. Palume laagrisse maiustusi ja toitu mitte kaasa panna. Laagrisse palun kaasa panna tavaline vesi ilma mullide ja maitseta, see on parim janukustutaja. 

Linnalaagrit viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad ja VIREO füsioterapeudid.

Laager toimub iga ilmaga. Paduvihma korral on võimalik osaliselt tegevusi läbi viia siseruumides A Le Coqi spordimajas ja Tamme staadionil.

ESMASPÄEV

10:00 kogunemine Tamme staadioni spordimaja ees, tutvumine, päevaplaani tutvustus
10:15 Ohutus teemadega tutvumine – ohutus liikluses, veekogu läheduses ja tule korral.  Meil on korraldatud lastele aaretejaht, ohutuseteemaline, mis kinnistab meie teadmisi
13:00 lõuna Beckeri pubi
14:00 slackline katsetamine ja mänguväljak Sanatooriumi pargis
16:00 esimese laagripäeva lõpp Tamme staadionil

TEISIPÄEV – matkapäev

9:45-10:00 kogunemine Tartu raudteejaama ees

10:14 väljub rong Elvasse
Elvast võtame suuna Tartumaa Tervisespodrikeskusesse, teel teeme fotojahti ning kohale jõudes teeme väikese pikniku ning turnime seiklusrajal.

15:16 alustame bussiga tagasisõitu Elvast

16:00 saabume Tartu bussijaama – laagri lõpp

PS! Rongi- ja bussiajad võivad muutuda, hetkel talvised ajad – teeme muudatused kui uus sõidugraafik olemas.

KOLMAPÄEV

10:00 kogunemine Tamme spordimaja ees, tutvumine, päevaplaani tutvustus
10:30  liigume A le Coq Spordimaja juurde – teeme peatuse Forseliuse pargis, kus lapsed  saavad teha ise aaretejahti, et seeläbi õppida ümbrust kirjeldama ning andma võimalikult täpselt asukohta edasi. See oskus aitab lapsi olukorras, kus lapsed on eksinud ning peavad oma asukohast teada andma, mängime ka läbi olukorrad, kus nad on eksinud – kellele helistavad, mis siis saab kui telefon on tühi, kust leiavad tänava nimed, mis juhtub kui metsas eksivad jne.
13:00 lõuna Ülejõe kohvikus
13:30  Õpime Annelinnas liikuma ja mängime vana head luuremängu – Noolekas
15:30 liigume tagasi Tamme staadionile, päev lõppeb kell 16:00

NELJAPÄEV

10:00 kogunemine Tamme staadioni spordihoone juures, päevaplaani tutvustus
10:15 võtame suuna Raadile
11:00 Raadipargis tutvume discgolfiga, esmalt harjutame viskeid ja siis läheme rajale mängima
13:00 Lõunat sööme Spargel kohvikus
14:00 Tutvume kesklinnaga ja uudistame botaanikaaias parte ja kalu
16:00 laagripäeva lõpp

REEDE – matkapäev

10:00 kogunemine Tartu raudteejaama ees 10:17 väljub rong Kiidjärvele
Seal tutvume Kiidjärve külastuskeskusega ja läbime õppeprogrammi. Programmi eesmärk on anda võimalus loodust märgata, õppida kaarti lugema ja looduses käituma, arendada tähelepanu- ja orienteerumisvõimet. Õpitakse tundma looduse omavahelisi seoseid ning samas ka arvestama oma kaaslastega grupis. Oleme veekogu läheduses ning saame ka ülekorrata ohutuseteemad ning olukorrad kuidas käituda.

Lõunapausi teeme lõkkeplatisl, grillime vorste ja teeme salatit.

Teeme laagrist kokkuvõtte ja lapsed saavad aktiivse osaluse eest diplomi.

14:46 alustame rongiga tagasisõitu Kiidjärvelt

15:22 saabume Tartu raudteejaama – laagrilõpp

OSALUSTASU

Nädala osalustasu 95 eurot. Ühe pere lastele -10% soodustust.

Laagris osalemiseks on vajalik Tartu linna bussisõidukaart kehtiva bussipiletiga, mis tuleb ise kaasa võtta. Rongipiletid Kiidjärvele ja tagasi on laagritasu sees.

Lõunasöögid on laagri hinnas.

REGISTREERUMINE

Error: Contact form not found.