Augustis toimuvad lisaks linnalaagritele veel ka matkapäevad!

Millal meie lapsed sõitsid viimati rongiga? Kas teate kuhu põnevatesse ja vahvatesse paikadesse rong meid viia võib? Tulge koos meiega seiklema ja mängima – teeme suvelõpu meeldejäävaks!

Avastuste retk algab – tulge ruttu, sellest rongist ei taha maha jääda ükski laps!

 • 23. august – Matk Mammaste TervisespordikeskusseOleme nutikad ja Discgolfkatsetame, kas leiame kaardi äpiga tee Mammaste Tervisespordikeskusesse.  Kohale jõudes õpime selgeks algtõed hasarti tekitavast sportmängust disgolf, mis arendab meie kordinatsiooni, täpsust ja osavust. See päev võiks kesta lõputult ja koju jõudes, on kõik kindlasti nakatunud disgolfi pisikuga.
 • 28. augustTaevaskoja matkLoeme kaarti ja arutame, kuhu suunas liikuma peaksime – kus on põhi, kus Taevaskoja on lõuna või oleme hoopis edelas, mis ilmakaares me küll asume ??? Kui oleme leidnud õige suuna, õpime jälgima matkaraja tähised ja üritame, rajalt mitte kõrvale kalduda. Suures Taevaskojas loeme kokku kõik trepiastmed, mis tõstavad meid kõrgele liivapaljandikele ning tutvume kõige imelisega, mis meid seal ümbritseb.  Loomulikult ei puudu meie tegude rohkest päevast ka vahvad mängud.
 • 30. augustPiusa liivakoobaste külastus. Jõuame meie seikluse viimasesse ja kaugeimasse sihtpunkti Piusa matkPiusa Liivakoobastess, kus giid tutvustab meile koopaid ja räägib nendes peituvatest saladustest. Peale huvitavat ja faktide rohket koobaste külastust, lähme möllame suurimas liivakastis, mis loodus meile pakub. Teeme põnevaid katseid: mitu pööret teeme, kui ennast liivamäe otsast alla veeretame, kui kaugele suudame hüpata ning kui palju jaksu on vaja, et joosta mäest üles, olles ise põlvini liivas 😊Et pikk sõit kiiremini kulgeks, ragistame rongis natuke ajusid ja mängime nuputamismänge.

Soovituslik vanus 8+. Vanus pole kivisse raiutud, aga laps peab olema suuteline läbima  6-8 km matkaraja rahulikus tempos. Järjest läbitav distants on reeglina 2-3 km, siis on pause ja vahetegevusi.

 • Matkasid alustame Tartu raudteejaamast. Kogunemine kell 10:00-10:15 raudteejaama hoone ees.
 • Rongide väljumisajad võivad veidi muutuda, hetkel on väljumised 10:21 ja 10:28.
 • Rongipiletid on matkapäeva osalustasu sees
 • Igal matkapäeval on lõunaks soe toit. Kui lapsel on erimenüüd vaja, siis palun sellest teada anda. Palume lastele süüa mitte kaasa panna. Piisab kui on veepudel kaasas.
 • Matkadelt tuleme tagasi rongiga, mis saabub Tartusse 17:05, ainult Elvast Väikese Väe rajalt tuleme tagasi bussiga.

Marka_HopsikMida kaasa võtta?

Esmalt tuleks lähtuda sellest, et kõik, mis kaasa võetakse tuleb endal seljas kaasa tarida. Nähtamatuid päkapikke ei ole, kes ühel hetkel seljakotti tassida aitaksid. Seega üleliigseid riideid ja asju ei ole mõistlik kaasa pakkida.

 • Vesi tuleb kaasa võtta. Tavaline kraanivesi, mitte mahl vms, sest ainult tavaline vesi kustutab janu. Veepudel võiks olla 500-750ml. Matkarajal pudelit täita ei saa. Veevarusid saab matka jooksul ka täiendada.
 • Jalanõud peaksid olema spordi- või matkajalatsid. Kindlasti mustriga tald. Tennised on liiga sileda tallaga. Kummikud ei sobi samuti matkamiseks.
 • Fotoaparaadi võib kaasa võtta, aga ei pea. Meie teeme kindlasti ka matka jooksul fotosid ja jagame neid osalejatega matkapäeva kokkuvõttes.

NB! Ilma hommikust söömata matkale tulla ei tohi! Rongis on hilja kuulda, et keegi pole hommikul söönud, sest see matk nõuab teatavat energiavaru. Lõunasöök on meil korraldatud ja väikese näljahäda pakikese võtame lisaks kaasa. Kui hommikusöök on korralikult söödud, siis saab matkatoiduga kenasti energiavarud taastatud.

Osalustasu on 25 eurot, v.a Piusa matk, mis on 35 eurot. Piusa matka on kallim, sest rongisõit on pikem ja koobastes kasutame ka giidi teenust.  Kõik osalustasud sisaldavad: rongipileteid, matka vahepala ja lõunasöögiks suppi ning juhendatud tegevusi terve päeva jooksul. Osaledes vähemalt kahel matkapäeval on soodustus -10%. Ühe pere lastele samuti -10% soodustus. Matka viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad. Ühte gruppi reistreerime kuni 20 last, matkal on kaasas 2 juhendajat.


REGISTREERUMINE

Error: Contact form not found.