Käesoleva aasta suvel toimub meil retk loodusess!

17.08 – 19.08.2020  Marka_Hopsik

 

 • ESMASPÄEVAL– Matk Mammaste TervisespordikeskusseOleme nutikad ja katsetame, kas leiame kaardi äpiga tee Mammaste Tervisespordikeskusesse.  Kohale jõudes õpime selgeks algtõed hasarti tekitavast sportmängust disgolf, mis arendab meie kordinatsiooni, täpsust ja osavust. See päev võiks kesta lõputult ja koju jõudes, on kõik kindlasti nakatunud disgolfi pisikuga.
 • TEISIPÄEVAL– Taevaskoja matkLoeme kaarti ja arutame, kuhu suunas liikuma peaksime – kus on põhi, kus  on lõuna või oleme hoopis edelas, mis ilmakaares me küll asume ??? Kui oleme leidnud õige suuna, õpime jälgima matkaraja tähised ja üritame, rajalt mitte kõrvale kalduda. Suures Taevaskojas loeme kokku kõik trepiastmed, mis tõstavad meid kõrgele liivapaljandikele ning tutvume kõige imelisega, mis meid seal ümbritseb.  Loomulikult ei puudu meie tegude rohkest päevast ka vahvad mängud.
 • KOLMAPÄEVAL– Piusa liivakoobaste külastus. Jõuame meie seikluse viimasesse ja kaugeimasse sihtpunkti Piusa Liivakoobastess, kus giid tutvustab meile koopaid ja räägib nendes peituvatest saladustest. Peale huvitavat ja faktide rohket koobaste külastust, lähme möllame suurimas liivakastis, mis loodus meile pakub. Teeme põnevaid katseid: mitu pööret teeme, kui ennast liivamäe otsast alla veeretame, kui kaugele suudame hüpata ning kui palju jaksu on vaja, et joosta mäest üles, olles ise põlvini liivas 😊Et pikk sõit kiiremini kulgeks, ragistame rongis natuke ajusid ja mängime nuputamismänge.

Soovituslik vanus 8+. Vanus pole kivisse raiutud, aga laps peab olema suuteline läbima  6-8 km matkaraja rahulikus tempos. Järjest läbitav distants on reeglina 2-3 km, siis on pause ja vahetegevusi. Ühte gruppi reistreerime kuni 20 last, matkal on kaasas 2 juhendajat.

 • Matkasid alustame Tartu raudteejaamast. Kogunemine kell 10:00-10:15 raudteejaama hoone ees. (Kellaajad täpsustuvad, kui suvine rongigraafik on teada)
 • Rongipiletid on matkapäeva osalustasu sees
 • Igal matkapäeval on lõunaks soe toit. Kui lapsel on erimenüüd vaja, siis palun sellest teada anda. Palume lastele süüa mitte kaasa panna. Piisab kui on veepudel kaasas.
 • Matkadelt tuleme tagasi samuti rongiga. Orienteeruv tagasi jõudmise aeg 17:00 paiku, täpne rongigraafik selgub hiljem.

MIDA KAASA VÕTTA?

Esmalt tuleks lähtuda sellest, et kõik, mis kaasa võetakse tuleb endal seljas kaasa tarida. Nähtamatuid päkapikke ei ole, kes ühel hetkel seljakotti tassida aitaksid. Seega üleliigseid riideid ja asju ei ole mõistlik kaasa pakkida.

 • Vesi tuleb kaasa võtta. Tavaline kraanivesi, mitte mahl vms, sest ainult tavaline vesi kustutab janu. Veepudel võiks olla 500-750ml. Matkarajal pudelit täita ei saa. Veevarusid saab matka jooksul ka täiendada.
 • Jalanõud peaksid olema spordi- või matkajalatsid. Kindlasti mustriga tald. Tennised on liiga sileda tallaga. Kummikud ei sobi samuti matkamiseks.
 • Fotoaparaadi võib kaasa võtta, aga ei pea. Meie teeme kindlasti ka matka jooksul
 • fotosid ja jagame neid osalejatega matkapäeva kokkuvõttes.

NB! Ilma hommikust söömata matkale tulla ei tohi! Rongis on hilja kuulda, et keegi pole hommikul söönud, sest see matk nõuab teatavat energiavaru. Lõunasöök on meil korraldatud ja väikese näljahäda pakikese võtame lisaks kaasa. Kui hommikusöök on korralikult söödud, siis saab matkatoiduga kenasti energiavarud taastatud. Kui soovite lapsele midagi matkale kaasa panna, siis sobivad selleks pähklisegud, kuivatatud või värsked puuviljad (mis kotis moosiks ei lähe või on kindlalt suletavas karbis), näkileivad, marjarullid. Kindlasti palume vältida suhkrujooke, värvilisi komme, saikesi jms, mis ei anna lapsele midagi kasulikku.

OSALUSTASU

Nädala osalustasu 95 eurot. Ühe pere lastele -10% soodustust.

Osalustasu sisaldab: rongipileteid, matka vahepala ja lõunasöögiks suppi ning juhendatud tegevusi terve päeva jooksul, Piusa koobastes kiiditeenust.

 

REGISTREERUMINE

Error: Contact form not found.