Ultimate frisbee on meeskonnasport, mida mängitakse lendava taldriku ehk kettaga. Ultimate on kiire ja voolava loomuga võistkonnamäng, milles on segunenud paljude erinevate spordialade tunnused. Mängu põhiline idee on väga lihtne: mängu eesmärk on lendava taldriku (ehk ketta) toimetamine ühest väljaku otsast teisel pool asuvasse punktialasse.

ultimate Ultimate‘i saab mängida paljudes erinevates tingimustes. Kõige enam mängitakse ultimate’i murukattega ristkülikukujulisel väljakul. Platsi kogupikkus on traditsiooniliselt 100 meetrit, milles sisalduvad ka kaks 18 meetri pikkust punktiala. Sellised juhul on mõlemas meeskonnas platsil korraga 7 liiget. Kuid ultimate’i saab mängida ka saalis või hoopiski liival. Sel juhul on plats väiksem ja seega on ka meeskondades mängijate arv väiksem – mõlemas võistkonnas on 5 mängijat.

Ultimate’is on neli põhilist viskemoodust, mis erinevad ketta hoidmise viisi ja lennutrajektoori poolest. Erinevate visete eesmärgiks on suuta visata ketast ükskõik millisest asendist ja suunas, hoolimata sellest, kuidas kaitsemängija viskajat takistada üritab.

 • Kõige tavalisem on tagantkätt vise ehk backhand. Selle viske puhul hoitakse ketast keha suhtes välisservast poolt rusikas ja ketta lahti laskmise hetkel peaks ketas olema maaga paralleelne (horisontaalses asendis) – nii ei hakka ketas lennates laperdama ja seda on lihtsam sihtida.
 • Teine tähtis vise on eestkätt vise ehk forehand. Selle puhul hoitakse ketast enamasti esimese kolme sõrme vahel, pöial ketta peal ning teine ja kolmas sõrm ketta serva all. Viskamiseks tuleb ketast hoida veidi maapinna suhtes viltu.

Lisainfot leiab Spordiklubi Tartu Ultimate veebilehelt.

P8270183Nagu igal spordialal, siis on ka ultimate puhul lisaks mängule endale, veel terve hulk põnevaid harjutusi. Minimaalne aeg, mänguga tutvuse sobitamiseks on 2 tundi. Veel parem, kui korraga saab 2×2 tundi teha erinevaid harjutusi ja mänge.

Laste Tervisekoolist on võimalik tellida Ultimate frisbee algkursus kuni 20 inimesele (lastele alates 8ndast eluaastast). Selleks sobivad mistahes muruväljakud, kus on ohutu taldrikuid lennutada või näiteks SA Tartu Sport, Turu tn 8 spordihoone või A Le Coqi spordimaja pallisaal. Samuti sobivad ultimate mängimiseks koolide võimlad.

HINNAKIRI

2-tunnine algkursus59 eurot
4-tunnine algkursus99 eurot

Hinnad sisaldavad kogu vajalikku varustust. Hinnad ei sisalda ruumirenti.

TELLIMINE

  Ees- ja perekonnanimi (*)

  e-posti aadress (*)

  Telefoni number (*)

  Asukoht (*)

  Osalejate arv (*)

  Kuupäev

  Täiendav info