2023 suvel toimusid linnalaagrid 7-12 aastastastele lastele.

2023 aastal oli kaks erinevat programmi:

  • 7-10 aastastele lastele „Õpime linnas iseseisvalt liikuma“ mille raames liigume erinevatesse linnaosadesse, kus toimuvad põnevad sportlikud tegevused. Õpime koos teekonda planeerima ning infot leidma ühistranspordi kohta. Väga suurt rõhku pöörame turvalisele liiklemisele ja sel aastal on meie koostööpartner SA Tartu Kiirabi, kes õpetab kutsuma abi ning abistama kannatanuid kiirabi saabumiseni. 
  • 8-12 aastastele lastele „Aktiivsed tegevused linnaruumis“ mille raames samuti liigume erinevatesse linnaosadesse ja uurime, mis seal põnevat teha saab. Slackline, discgolf, tänavakorvpall, MOBO, luurekas ja palju muud. Selles laagris on meie koostööpartner Tartu Loodusmaja, kus uurime põhjalikult ühe T-särgi eluringi ja mõtestame lahti keskkonna teemasi. Siia laagrisse ootame eeskätt neid, kes on juba meie laagrites käinud aga uks on avatud kõigile.

Igas laagris läheme üheks päevaks rongiga loodust nautima, matkama ja lõkkevorste küpsetama.

Laagrite jooksul pöörame tähelepanu laste sotsiaalsete oskuste arendamisele. Arutame läbi erinevaid taktikaid, kuidas ühes või teises situatsioonis käituda, et mitte teistele oma sõnade või tegudega haiget teha. Üheski situatsioonis ei otsi me süüdalasi vaid arutleme juhtunu üle ja laseme lastel sõnastada (ise neid vajadusel toetades), mida nad õppisid ja kuidas järgmine kord sarnast olukorda lahendada.

Laagripäevad algavad kell 10:00 ja lõppevad kell 16:00. 

Laagrisse palume kaasa panna tavaline vesi, ilma mullide ja maitseta, see on parim janukustutaja. 

Laagri lõpus saadame lapsevanematele kokkuvõtte laagrist koos rohke fotomaterjaliga, et kõik ägedad mälestused kestaks kaua. 

Linnalaagrit viivad läbi Laste Tervisekooli juhendajad ja VIREO füsioterapeudid. Igasse laagri gruppi registreerime kuni 20 last ja igas laagris on 2 juhendajat. 

Lisainfo ja registreerumine laagri lingilt.

Laagrid algusega A Le Coqi spordimaja juurest

Laagrid algusega Tamme staadionilt

Laagrid algusega ERMi juurest