post

Mis mäng on discgolf?

Discgolf on üks parimaid tervisespordi viise, kuna seda on võimalik mängida igas eas ning sõltumata füüsilisest ettevalmistusest. Kuna discgolfi on lihtne õppida, saavad kõik osaleda. Discgolfi saab mängida nii ajaveetmise vormis ja loodust nautides, kui ka tõsise spordina ja võisteldes.
Discgolfi mängtakse discgolfi parkides spetsiaalsete discgolfi ketastega. Eestis on kokku 121 discolfiparki, neist 10 Tartumaal. Täpsemat infot parkide kohta leiab www.discolfirajad.ee.
Mängu eesmärk on läbida park algusest lõpuni võimalikult väheste visetega, tabades lõpuks kettaga korvi. Mängija, kes läbib ettenähtud ringi või ringid vähimate visetega, on võitja.
Igal rajal algab mäng tiialalt (viskealalt) ja lõppeb sihtmärgis kettidega varustatud korviga. Kui mängija on teinud tiialalt oma avaviske, siis iga järgnev vise tehakse sealt, kuhu eelmise viske järel ketas peatus. Pärast raja lõpetamist liigub mängija järgmise raja tiialale, kuni kõik rajad on mängitud.
Discgolfi pargid on tavaliselt rajatud looduslikule puudega ja põõsastega kaetud alale, et luua ketta viske trajektoorile looduslikke takistusi. Sellised looduslikud takistused on osa mängust ning neid ei tohi mängija muuta selleks, et rada endale lihtsamaks teha. Mängijad läbivad pargi sellisena, nagu mängija selle eest leidis ja visata tuleb sealt, kus ketas lebab, välja arvatud juhtudel, kus reeglistik lubab visata ka mujalt.

Miks on discgolf kasulik?

Discgolf on ideaalne moodus enda liigutamiseks – samal ajal saab end liigutada kui ka meelt lahutada. Terve pargi läbimiseks tuleb kõndida rajalt rajale ning mänguhoos saab märkamatult läbitud mitu kilomeetrit looduslike takistustega pinda, mis on mängijaile mõnusaks aeroobseks treeninguks värskes õhus. Discgolfi mängides on terve keha kasutuses ja pärast pikka päeva rajal on tunda, et oled liigutanud. Kuna eesmärk on ketas lõpuks korvi visata, arendab discgolf suurepäraselt sihtimisoskust ja täpsust. Samuti on oluline valida vastavalt vahemaale õige visketugevus.

Discgolfis on kasutusel kolm põhilist viset:

  • putt ehk lähivise;
  • eestkäsi ja
  • tagantkäsi.

Arvestama peab sellega, et eestkäe korral kaldub taldrik loomuliku pöörlemise tõttu paremale, tagantkäe puhul vasakule. Vasaku käega viskamisel pöörleb taldrik teistpidi ja kaldub vastupidises suunas.
Discgolf pakub väga palju emotsioone, sõltuvalt situatsioonidest. Samuti on väga palju erinevaid mängusituatsioone, mis nõuavad erinevaid visketehnikaid ja mänguplaani, et järgmine viskekoht oleks parim võimalikest ja kas riskida mingi viskega või mitte. Sellised olukorrad teevad mängu väga huvitavaks.
Discgolfi mängimiseks ei ole vaja erilist riietust, ega jalanõusid, igaüks valib need enda äranägemise ja mugavuse järgi. Samuti on varustus soodne, võrreldes paljude teiste spordialadega. Kettad mida kasutavad harrastajad ja maailmatipud on samas hinnaklassis, jäädes vahemikku 10-16 eurot ja alustamiseks piisab ühest kettast.
Laste Tervisekool on discgolfi võtnud programmi nii laste linnalaagrites kui ka Tervisekooli pere- ja matkapäevadel. Meie kogemus näitab, et seda mängu proovinuna tekib hasart ja soov taldrikute lennutamist veel ja veel proovida ning erinevaid radu testida. Oleme nii mõnegi perekonna discgolfi pisikuga nakatanud.

Järgmine võimalus discgofi õppida on Mammaste matkapäeval 23.08.2018. Registreeru SIIN.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga