20.-24.03.2017 toimus linnalaager, mille eesmärgiks oli koostada:

• 10 terviseteemalist õppematerjali
  • 100 aktiivset harjutust

20.03.2017 alustasime Joonmeedia juhendamisel graafilist visualiseerimist, mille lühikokkuvõte on ühel plakatil.

Kõik, mis plakatil näha, said lapsed ka ise järgi joonistada, et kätt harjutada.

Päeva teises pooles tegelesime aktiivsete harjutustega ja teemaga UNI.

21.03.2017 jätkas Joonmeedia oma koolitusega ja päeva teema oli koomiksite koostamine.

IMG_7951

Lapsed mõtlesid ise välja ühe kangelase, andsid talle nö elu ja tegid oma väikese koomiksi. Kangelasid olis enamasti seotud meie laagri tervise teemadega.

Päeva teises pooles mõtlesime välja aktiivseid harjutusi.

22.03.2017 päev kuulus TREENINGU teemale. Arutasime läbi, mis on treening? Mille poolest erineb treening näiteks perematkast. Edasi rääkisime juba täpsemalt OSAVUS-, KIIR-, JÕU ja VASTUPIDAVUSTREENINGUST.

Edasi said lapsed täpsema küsimusi, mille pidid koomiksina paberile panema, kasutades kahel esimesel päeval õpitut. Õpimappidest on näha, kes lahendasid ülesande koomiksina, kes tegid lihtsalt pildi.

Kolmapäev oli juba nii palju parem ilm, et saime pärastlõunal aega veeta Anne kanali juures mänguväljakul ja päeva lõpetasime aktiivsete harjutuste välja mõtlemisega.

24.03.2017 päeva teema oli TOITUMINE. Rääkisime toitumise valgusfoorist, 5 värvi reeglist, peidetud suhkrutest ja rasvadest. Joonistamise süsivesikute ringi ehk millest peaks laps saama kätte päeva jooksul süsivesikud? Ja kui toitumissoovitused näevad ette päevas 2 kommi maiustuseks, siis kuidas üldse saab maiustada? Lastele oli uus teema, et puuviljades ja piimas on samuti suhkrud.

Ma ei julge öelda, et toitumise teema nüüd väga selgeks sai, aga uusi asjaolusid ilmnes küll ja midagi ehk jäi kõrvataha ka.

Õues oli juba päris kevadine päev ja seetõttu saime mõnusalt aega veete Anne kanali juures karusellil ja spordiväljakul. Õhtu lõpetasime aktiivsete harjutustega.

25.03.2017 päev võttis kokku kõik teemad ja lapsed joonistasid ühiselt suure HOPSIKU koolipäeva. Kuidas ta ärkab, kooli läheb, trenni teeb ja vaba aega veedab. Enne tööd arutelu käigus arutasime lastega läbi kõik Hopsiku päeva osad ja arutasime, miks Hopsik ei sõida autoga kooli, miks ta sööb hommikust, miks ta trennis ära ei väsi jne.

17505667_1733109650040530_1004903074_n

Pärast suur ühisjoonistamist tegime sokolaadikreemi, mille koostisosad olid pigem ebatavalised: valged oad, datlid (suhkru asemel), tume kakao, kookoshelbed. Sõime seda õunaviiludega ja kõik lapsed ütlesid, et see on hea magustoit.

RETSEPTID:

ŠOKOLAADIKREEM

• valged oad (kas konserv või ise keedetud) – paras kogus on 200 grammi
  • datlid või rosinad (suhkru asemel, kreemi magusaks tegemiseks) 6-10 datlit on täiesti piisav.
  • 2 teelusikat (väikese kuhjaga) tumedat kakaopulbrit (nt Meie Mark)

ŠOKOLAADIKREEM KOOKOSEGA

• kõik sama mis esimeses retseptris
  • lisaks võib lisada nii kookospiima kui kookoslehbeid

ŠOKOLAADIKREEM TSILLIGA

• kõik sama mis esimeses retseptris
  • mina lisasin kuivatatud tsilli kaunasid

Kõik asjad köögikombaini ja hetke pärast ongi valmis.
Sisaldab palju valku. Reeglina me ei söö liiga palju kaunvilju, siinkohal saab see viga parandatud. Kreem ei sisalda rafineeritud suhkrut.

Saab süüa õuna, pirni, banaani või riisivahvlitega.
Liiale ei tasu minna.

FOTOD leiad SIIT

JÄRGMISED LAAGRID:

• 12.06.-16.06.2017 – linnalaager 7-10 aastastele lastele. Põhirõhk on Tartu linna piires iseseisvalt liikuma õppimine.
  • 21.08.-26.08.2017 – linnalaager 7-10 aastastele lastele. Põhirõhk on Tartu linna piires iseseisvalt liikuma õppimine.