– TREENING

Mis on treening? Lapsed sageli ei tea, mis peaks trennis olema teistmoodi, kui näiteks televiisorit vaadates. See, et trennis tekib kerge väsimus, mis võib korraks tunduda isegi päris suure väsimusena, on täitsa asjakohane. Samuti see, et trenni tehes me higistame. Need teemad on vaja lastega läbi arutada.


– LIIKUMISPÜRAMIID

Toitumispüramiidi on kõik näinud, tegime ka liikumispüramiidi.


– OSAVUSTREENING

Osavus on eelduseks, et sa tahaksid olla kehaliselt aktiivne ja trenni teha. Kui sul on hea koordinatsioon, tasakaal, oled kiire, suudad hästi keskenduda, siis on iga spordialaga tegelemine tore.


– 100 OSAVUSHARJUTUST

Need harjutused sobivad aktiivseks vahetunniks, lasteaia ja kooli liikumisõpetuse tundi, õppekäikudele ja niisama koos lustimiseks.


– KIIRUSTREENING

Miks on hea kiire olla? Kuidas kiireks saada? Materjalides on ka lahe spinneri harjutus!


– JÕUTREENING

Kas ja millist jõutreeningut peaksid lapsed tegema?


– ISTUMINE

Kas on olemas üks ja õige istumise asend ja kui on, siis milline?


– UNI

Miks hea uni nii väga vajalik on?


– TOIDUPÜRAMIID

Toidupüramiidis on kõik toiduained jaotatud rühmiti. Toidupüramiid annab piltliku ülevaate päevaks vajalikust toiduainete kogusest ja vahekorrast toiduainerühmade kaupa. Materjalide hulgas on ka lihtsustatud toitumispäevik lastele.


 5 VÄRVI REEGEL

Porgandeid süüa on kasulik, aga ainult porgandeid süüa me siiski ei saa. Miks? Aga sellepärast, et me vajame mitmekülgset toitu, et meie keha saaks kätte kõik vajalikud vitamiinid ja mikroelemendid, ka need mida porgandites pole. Ainult nii püsime me terved ja rõõmsad.


– PEIDETUD SUHKRUD JA RASVAD

Suhkrud ja rasvad on kavalad. Kui nad peidavad ennast koos toitude sisse, siis tekitavad nad meile paksu pahandust. Kõige suurem peitusmäng on toitudes, mis muidu justkui ei maitse üldse magusalt ning ei tundu olevat üldse rasvased, nt ketšup, kohupiimakreemid jne.

Kui jogurtipaki lahti teeme, siis sööme selle ikka tühjaks. Suurest jogurtitopsist saame juba 12 teelusikat suhkrut. Seepärast see maitsebki nii hästi! Maitsestamata jogurit me ju topside kaupa ei söö 😉


* Õppematerjalid on välja töötatud Laste Tervisekooli füsioterapeutide ja õpilaste poolt, kes osalesid 2017 kevadel linnalaagris.

Õppematerjalide valmimist toetas Hasartmängumaksu nõukogu.

HMN_logo