post

Viisime möödunud kahe nädala jooksul trennides laste seas läbi küsitluse, mille eesmärk oli natukene teada saada laste mõtteid seoses trennidega. Küsisime lastelt 7 lihtsat küsimust, millele lahkelt ja toredasti vastati.

1) Kuidas oled rahul Tervisekooli trennidega?

Lapsed tõdesid, et treeningud on nende jaoks väga hea viis koolivälisel ajal miskit lõbusat ja toredat teha. Väga meeldivad lastele erinevad mängud ja harjutused, mida nad igapäevaselt ei tee. Treeningutega olid rahul suuremal või natukene vähemal määral kõik vastanud ning kõige madalamaks hindeks anti 5 palli süsteemis 4. Trennides meeldivad treenerid ja trennikaaslased kõige enam, mõned on leidnud endale häid sõpru. Mõni laps tõi välja selle, et lühikeses ajaga on oskused ja jaks palju tugevamaks läinud ning koolis ka kehalise tundides selle võrra lihtsam. Mänguliste tegevuste puhul hinnatakse väga alternatiivsust ehk erinevate tegevuste kokku põimimist.

2) Mida sooviksid muuta trennide puhul?
Trennide muutmise soov oli laste seas tagasihoidlik. Põhiline tagasiside oli, et trennid võiks jääda selliseks nagu on ning just sellisena meeldib neile kõige enam trennides osaleda. Trennid on parajalt rasked ja parajalt lõbusad ning hoiavad endas ka väljakutse momente. Trenni tulles ei teata kunagi, mis on järgmise trenni teema ning see tekitab alati põnevust. Usaldatakse treenerit ning ollakse rahul tema poolt pakutavate tegevustega. 

3)Kas käid trennis hea meelega?
Sellele küsimusele vastasid kõik lapsed, et nad käivad trennis hea meelega, küll aga toodi välja põhjuseid, miks mõnikord harva ei taha tulla. Näiteks olid põhjusteks koolistress, palju õppimist ja kõiksugu muud pinged seotud kooliga ja kohustustega. Üldiselt aga on laste jaoks trenn just vaheldrusikas ning annab võimalusi midagi lisaks teha. Trenni nauditakse ning soovitatakse ka sõpradele, mis on näha ka selle pealt, et trennis käib proovimas uusi inimesi. 

4) Kas saad trennikaaslastega hästi läbi?
Trennikaaslastega suhteid loetakse üheks oluliseks nüanssiks trennide puhul. Trennikaaslased on omavahel üldiselt sõbralikud ja ühtehoidvad, kuid kindlasti on ka neid, kes omavahel võib olla perfektselt läbi saa. Seni aga suuremaid konflikte esinenud pole ning saadakse omavahel hästi läbi. Mõni on leidnud trennist endale väga hea sõbra, kellega veedetakse aega ka väljaspool trenne. 

5) Kuidas saad treeneriga läbi? Mõni murekoht seoses trennidega?
Lapsed väitsid, et treenerid on toredad ning vastutulelikud ning pole üleliia kurjad. Enim toodi välja mängulisust ning suunamist/toetamist. Alguses tundusid treenerid natukene võõrad, aga üldises plaanis olid nad trennide ja treeneritega siiski rahul ja hirm kadus ka ajapikku ära. Murekohti seoses trennidega väga välja ei toodud. Põhiline mure oligi näiteks see, et kui on trenniväliselt mingisugused mured, siis trennid selle arvelt kannatavad või jäävad ära. Näiteks kool, covid ja muu selline. Trennides tahetakse käia ja naljalt niisama ära jätta ei soovita.

6)Kas on midagi, mis trennide puhul häirib? Mis need on?
Siin küsimuses oli üllatav see, et negsatiivseid asju ei osatud välja tuua. Räägiti pigem sellest, et trennivälised asjad on segavaks faktoriks, mis võivad ka trennis tuju ära rikkuda. Üks pisike murekoht oli see, et kui peaks keegi lollitama, siis see tõmbab trennis olekut natukene segasemaks, aga üldiselt ka sellega saadakse hakkama ja need olukorrad lahenevad kiiresti. 

7)Mõni ettepanek või soovitus tegevuste ja perepäevade osas?
Ettepanekud olid üldiselt seotud sellega, et milliseid mänge ja harjutusi veel rohkem trennis teha. Räägiti oma lemmiktegevustest. Perepäevad lastele sobivad ja nende osas nad midagi muuta ei sooviks. Harjutustest ja mängudest soovitakse enim näiteks pallimänge, kullimänge ning igasugu lõbusaid jõuharjutusi, kus jõule lisaks on ka fun. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga